lekarz stomatolog
Agnieszka Paździor-Klocek

gabinet
ul. Modrzewiowa 2/5
24-320 Poniatowa

tel. stac. (81) 820-51-05
tel. kom.    601 271 701

Rejestracja czynna w godzinach pracy gabinetu:

poniedziałek   12-18
wtorek             12-18
środa                10-16
czwartek         12-18
piątek               12-18


Profilaktyka próchnicy
Profilaktyka zębów mlecznych i stałych ma na celu zabezpieczenie zębów przed rozwojem próchnicy, bo "łatwiej zapobiegać niż leczyć". Obejmuje  regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi lakowania, remineralizacji i lakierowania.
Lakowanie  to bezbolesny zabieg ochrony szkliwa przed szkodliwym działaniem bakterii. Dotyczy zębów mlecznych i stałych. Polega na pokryciu bruzd na powierzchni żującej zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalistycznym preparatem- lakiem. Lak jest utwardzany światłem lampy polimeryzacyjnej . Trwale zabezpiecza bruzdy zębów przed zaleganiem płytki bakteryjnej poprawiając higienę jamy ustnej. Lakowanie to sprawdzony sposób zapobiegania próchnicy nie tylko u dzieci, ale i u dorosłych.
W celu wzmocnienia szkliwa u dzieci z niedostateczną higieną, osób wysokim ryzykiem próchnicy, osób noszących aparaty ortodontyczne, dla kobiet  w ciąży i w okresie laktacji zalecam produkty remineralizujące :GC Tooth Mousse (dla dzieci do 6 roku życia)  i GC Mi Paste Plus ( dla dzieci od 6 roku życia i dla dorosłych). Nazywane są "płynnym szkliwem" z powodu składnika amorficznego fosforanu wapnia. Jest ono otrzymywane z proteiny mleka, kazeiny. Utrzymuje równowagę mineralną i właściwe ph w jamie ustnej. Naprawia i wzmacnia zdemineralizowane szkliwo. Zęby staja się gładsze i bardziej czyste(nie oklejają się resztkami jedzenia).
Jak należy stosować GC Tooth Mousse i Mi Paste Plus? Aplikacja jest bardzo prosta. Pacjent wykonuje ten zabieg samodzielnie w domu. Preparat nakłada się za pomocą palca na powierzchnie zębów po ich wcześniejszym umyciu tradycyjną pastą profilaktyczną wieczorem i/lub rano.  Nie należy jeść i pić około pół godziny.
Innym zabiegiem profilaktycznym jest lakierowanie. Zęby po oczyszczeniu pokrywane są przez stomatologa  lakierem z dużą zawartością fluoru. Lakierowanie przyspiesza działanie preparatów remineralizujących szkliwo Tooth Mousse i Mi Paste Plus. Po zabiegu lakierowania nie należy jeść ani pić przez 1 godzinę.
e-mail